Raskaspari Mikkeli

Osoite: Kinnarinkatu 3, 50170 Mikkeli
Aukioloajat: Ma-pe 6-22   |   La 6-14   |   Su Suljettu

Raskaspari Mikkelissä tarjoaa varaosa- ja huoltopalvelut Volvo kuorma- ja linja-autoille, tiloissa toimii myös pesulinja ja raskaan kaluston katsastus. Olemme Volvon lisäksi erikoistuneet päällirakenne ja perävaunukorjauksiin, emmekä vierasta minkäänlaisia töitä. Tarjolla on hyvä valikoima osia perävaunuihin ja päällirakenteisiin sekä Lumikko että Carrier kylmäkoneisiin joiden virallisena huoltona toimimme.

Mikkelissä huollamme myös Volvo maanrakennuskoneita ja saat maanrakennuskoneisiin varaosat aina edulliseti Raskasparin kautta.

  • Katsastus
  • Rengaspalvelu
  • Akseliston suuntaus
  • Perävaunuhuolto
  • Kylmäkonehuolto
  • Hydrauliikka
  • Maansiirtokonehuolto
  • Tuulilasinvaihto
  • Linja-autohuolto
  • Kuorma-autohuolto
  • Hyötyajoneuvohuolto
  • LNG huolto ja korjaus
  • Autoilmastointien huolto
  • Komatsu Forest Oy:n palvelukeskus

YHTEYSTIEDOT:

Kuorma-automyynti

Ahti Pakkanen, Raskaspari
0500 804 618
ahti.pakkanen@raskaspari.fi

Heikki Tuomainen, Raskaspari
040 940 3551
heikki.tuomainen@raskaspari.fi

 

Huolto

Korjaamo 010 289 6922
Varaosat 010 289 6921

Toimipisteiden ollessa suljettuna, ota yhteys Volvo- tai Renault -huoltopäivystykseen:

Volvo Action Service 0800 113 202
Renault Trucks 24/7 00800 1234 2424

Rengasmyynti

Tomi Hämäläinen, Euromaster
040 1705 062
tomi.hamalainen@euromaster.com

HUOLTOHENKILÖSTÖ

Risto Lukkarinen, Automyyjä

Risto Lukkarinen

Huoltopäällikkö
010 289 6923
risto.lukkarinen@raskaspari.fi

Teemu Korppinen, Työnjohtaja

Teemu Korppinen

Työnjohtaja
010 289 6938
teemu.korppinen@raskaspari.fi

Jakke Ukkonen, työnjohtaja

Jakke Ukkonen

Työnjohtaja
010 289 6934
jakke.ukkonen@raskaspari.fi

Jakke Ukkonen, työnjohtaja

Timo Manninen

Työnjohtaja
010 289 6933
timo.manninen@raskaspari.fi

VARAOSAMYYNTI

Ari-Matti Lukkarinen, Varaosamyyjä

Ari-Matti Lukkarinen

Varaosamyyjä
010 289 6935
ari-matti.lukkarinen@raskaspari.fi

Ari-Matti Lukkarinen, Varaosamyyjä

Saara Dillström

Varaosamyyjä
010 289 6936
saara.dillstrom@raskaspari.fi

KUORMA- JA PAKETTIAUTOMYYNTI