Raskaspari Mikkeli

Osoite: Kinnarinkatu 3, 50170 Mikkeli
Aukioloajat: Ma-pe 6-22   |   La 6-14   |   Su Suljettu

Raskaspari Mikkelissä tarjoaa varaosa- ja huoltopalvelut Volvo kuorma- ja linja-autoille, tiloissa toimii myös pesulinja ja raskaan kaluston katsastus. Olemme Volvon lisäksi erikoistuneet päällirakenne ja perävaunukorjauksiin, emmekä vierasta minkäänlaisia töitä. Tarjolla on hyvä valikoima osia perävaunuihin ja päällirakenteisiin sekä Lumikko että Carrier kylmäkoneisiin joiden virallisena huoltona toimimme.

Mikkelissä huollamme myös Volvo maanrakennuskoneita ja saat maanrakennuskoneisiin varaosat aina edulliseti Raskasparin kautta.

  • Katsastus
  • Rengaspalvelu
  • Akseliston suuntaus
  • Perävaunuhuolto
  • Kylmäkonehuolto
  • Hydrauliikka
  • Maansiirtokonehuolto
  • Tuulilasinvaihto
  • Linja-autohuolto
  • Kuorma-autohuolto
  • Hyötyajoneuvohuolto
  • LNG huolto ja korjaus
  • Autoilmastointien huolto
  • Komatsu Forest Oy:n palvelukeskus

Yhteystiedot:

Kuorma-automyynti

Risto Lukkarinen, Raskaspari
050 352 2634
risto.lukkarinen@raskaspari.fi

Huolto

Korjaamo 010 289 6922
Varaosat 010 289 6921
Rengasmyynti 010 289 6927

Toimipisteiden ollessa suljettuna, ota yhteys Volvo- tai Renault -huoltopäivystykseen:

Volvo Action Service 0800 113 202
Renault Trucks 24/7 00800 1234 2424

Huoltohenkilöstö

Jan-Markus Heikkinen, Huoltopäällikkö

Juha Kauppinen

Huoltopäälikkö
010 289 6923
juha.kauppinen@raskaspari.fi

Olli-Pekka Vuorikoski, Työnjohtaja

Pertti Puustinen

Työnjohtaja
010 289 6933
pertti.puustinen@raskaspari.fi

Jakke Ukkonen, työnjohtaja

Jakke Ukkonen

Työnjohtaja
010 289 6934
jakke.ukkonen@raskaspari.fi

Sami Piiroinen, Työnjohtaja

Niko Lindroos

Työnjohtaja
010 289 6938
niko.lindroos@raskaspari.fi

Varaosamyynti

Mauri Tiilikainen, varaosamyyjä

Teijo Lehikoinen

Varaosamyyjä
010 289 6926
teijo.lehikoinen@raskaspari.fi

Sami Kirkelä, Varaosamyjä

Sami Kirkelä

Varaosamyyjä
010 289 6936
sami.kirkela@raskaspari.fi

Ari-Matti Lukkarinen, Varaosamyyjä

Ari-Matti Lukkarinen

Varaosamyyjä
010 289 6935
ari-matti.lukarinen@raskaspari.fi

Eric Eklund, Rengasmyyjä

Kuorma- ja pakettiautomyynti

Risto Lukkarinen, Automyyjä

Risto Lukkarinen

Automyyjä
050 352 2634
risto.lukkarinen@raskaspari.fi