Raskaspari Joensuu

Osoite: Lukkotie 9, 80100 Joensuu
Aukioloajat: Ma-pe 6-22   |   La 6-14   |   Su Suljettu

Raskaspari Joensuussa tarjoaa varaosa- ja huoltopalvelut Volvo kuorma- ja linja-autoille, tiloissa toimii myös pesulinja ja raskaan kaluston katsastus.

  • Katsastus
  • Rengaspalvelu
  • Akseliston suuntaus
  • Perävaunuhuolto
  • Päälirakennekorjaukset ja huolto
  • Kylmäkonehuolto
  • Hydrauliikka
  • Maansiirtokonehuolto
  • Tuulilasinvaihto
  • Linja-autohuolto
  • Kuorma-autohuolto
  • Hyötyajoneuvohuolto
  • LNG huolto ja korjaus
  • Vauriokorjaukset
  • Autoilmastointien huolto

Yhteystiedot:

Kuorma-automyynti

Mika Vainikainen, Volvo Trucks Center 0400 675 728
mika.vainikainen@volvo.com

Sami Krühn, Renault Trucks 010 655 6742
sami.kruhn@renault-trucks.com

Huolto

Korjaamo 010 289 6902
Varaosat 010 289 6901
Rengasmyynti 010 289 6916

Toimipisteiden ollessa suljettuna, ota yhteys Volvo- tai Renault -huoltopäivystykseen:

Volvo Action Service 0800 113 202
Renault Trucks 24/7 00800 1234 2424

Huoltohenkilöstö

Kari Natunen, Huoltopäällikkö

Kari Natunen

Huoltopäälikkö
010 289 6903
kari.natunen@raskaspari.fi

Olli-Pekka Vuorikoski, Työnjohtaja

Olli-Pekka Vuorikoski

Työnjohtaja
010 289 6905
olli-pekka.vuorikoski@raskaspari.fi

Jorma Parviainen, Työnjohtaja

Jorma Parviainen

Työnjohtaja
010 289 6911
jorma.parviainen@raskaspari.fi

Sami Piiroinen, Työnjohtaja

Sami Piiroinen

Työnjohtaja
010 289 6919
sami.piiroinen@raskaspari.fi

Varaosamyynti

Mauri Tiilikainen, varaosamyyjä

Mauri Tiilikainen

Varaosamyyjä
010 28969079
mauri.tiilikainen@raskaspari.fi

Mikko Suomalainen, Rengasmyyjä

Joonas Vlasoff

Varaosamyyjä
010 289 6908
joonas.vlasoff@raskaspari.fi

Jarkko Piiroinen, Varaosamyyjä

Jarkko Piiroinen

Varaosamyyjä
010 289 6917
jarkko.piiroinen@raskaspari.fi

Joonas Vlasoff, Varaosamyyjä

Mikko Suomalainen

Rengasmyyjä
010 289 6916
mikko.suomalainen@raskaspari.fi

Kuorma- ja pakettiautomyynti

blank

Pasi Ojakangas

Aluemyyntipäällikkö
010 655 6161
pasi.ojakangas@volvo.com

blank

Reijo Holopainen

Automyyjä
050 575 2842
reijo.holopainen@volvo.com

blank

Sami Krühn

Automyyjä, Renault Trucks
010 655 6742
sami.kruhn@renault-trucks.com