Raskaspari Iisalmi

Osoite: Tiirankatu 2, 74120 Iisalmi
Aukioloajat: Ma-pe 6-22   |   La 6-14   |   Su Suljettu

Raskaspari Iisalmessa on tarjolla kattavat varaosa- ja huoltopalvelut Volvo kuorma- ja linja-autoille sekä Renault kuorma- ja pakettiautoille. Teemme Volvon lisäksi monenlaisia päällirakenne ja perävaunukorjauksia, emmekä vierasta minkäänlaisia töitä. Myymälästämme löytyy myös hyvä valikoima perävaunuosia. Raskasparilta saat kätevästi myös hydrauliletkut, sylinterit ja muut hydrauliikkakomponenetit.

  • Katsastus
  • Rengaspalvelu
  • Akseliston suuntaus
  • Perävaunuhuolto
  • Kylmäkonehuolto
  • Hydrauliikka
  • Maansiirtokonehuolto
  • Tuulilasinvaihto
  • Linja-autohuolto
  • CNG/LNG huolto ja korjaus
  • Kuorma-autohuolto
  • Hyötyajoneuvohuolto

Yhteystiedot:

Kuorma-automyynti

Mika Vainikainen, Volvo Trucks Center 0400 675 728
mika.vainikainen@volvo.com

Sami Krühn, Renault Trucks 010 655 6742
sami.kruhn@renault-trucks.com

Huolto

Korjaamo 010 289 6942
Varaosat 010 289 6941
Rengasmyynti 010 289 6910

Toimipisteiden ollessa suljettuna, ota yhteys Volvo- tai Renault -huoltopäivystykseen:

Volvo Action Service 0800 113 202
Renault Trucks 24/7 00800 1234 2424

Huolto ja varaosamyynti

Heimo Hiltunen, Huoltopäällikkö

Heimo Hiltunen

Huoltopäälikkö
010 289 6943
heimo.hiltunen@raskaspari.fi

Olli-Pekka Vuorikoski, Työnjohtaja

Joona Eskelinen

Työnjohtaja, Rengasmyyjä
010 289 6910
joona.eskelinen@raskaspari.fi

Jorma Parviainen, Työnjohtaja

Niko Partanen

Työnjohtaja
010 289 6944
niko.partanen@raskaspari.fi

Jorma Parviainen, Työnjohtaja

Hannu Hiltunen

Työnjohtaja
010 289 6945
hannu.hiltunen@raskaspari.fi

Kuorma- ja pakettiautomyynti

blank

Pasi Ojakangas

Aluemyyntipäällikkö
010 655 6161
pasi.ojakangas@volvo.com

blank

Mika Vainikainen

Automyyjä
0400 675 728
mika.vainikainen@volvo.com

blank

Sami Krühn

Automyyjä, Renault Trucks
010 655 6742
sami.kruhn@renault-trucks.com